Új képfajták a filmben és a moziban

Digitális képalkotás a „G.I. Joe Renegátok" című sorozatban

2015/04/17. - írta: Baranyai Gergely

Napjainkban a CGI nem csupán a mozifilmekben hódít, a televíziós sorozatokban is egyre sűrűbben fordul elő, jó példa erre a G.I. Joe Renegátok című rajzfilm, amely 2010-ben került a képernyőkre. A sorozat néhány amerikai katonáról szól, akik egy hatalmas terrorszervezet ellen harcolnak. Miközben a szervezet legálisan működik és a világ nem ismeri az igazi arcát, a katonákat a hatóság üldözi olyan bűnökért amiket nem követtek el. A sorozatból összesen 26 epizód készült, melyek egymásra épülve egy hosszú, összefüggő történetet alkotnak.

duke.JPG

A sorozat képi világa hibrid vizualitásúnak nevezhető: a szereplők és a háttér hagyományosan, kézzel van megrajzolva, amit sikeresen egyeztették össze a készítők a széria CGI elemeivel. A járművek, robotok és fegyverek ábrázolásához mindig CGI-t használtak. Kiemelten fontosak az akciójelenetekben és a modern technológia szemléltetésében. A rajzfilm számos elemet átvett a sikeres mozifilm adaptációból, a 2009-es G.I. Joe: A Kobra árnyékából, amely rendkívül látványosan alkalmazta a technológiát.

repulo.JPG

Bár Amerikában készült a forgatókönyv és a hangsáv, magát az animációt kiszervezték három dél-koreai cégnek: Moi, Hanho és DR. A három cég egymástól enyhén eltérő stílusban dolgozott, a Moi epizódoknak van egy kis anime beütése, miközben a Hanho Heung-Up részek kicsit élénkebbek. A felületes szemlélő általában nem veszi észre a különbséget. Néha előfordul, hogy a CGI elem kilóg a tradicionálisan animált világból. Ennek oka hogy a főhősök járműve és a terroristák által legyártott szintetikus lények teljesen CGI-ra épülnek.

robot.JPG

helikop.JPG

robotok.JPG

A képek a Hasbro Studios és a Darby Pop Productions tulajdonát képezik.

 

 

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://digitalvisual.blog.hu/api/trackback/id/tr217233615

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Baranyai Gergely · https://www.youtube.com/channel/UCxz-haAjOeeba6BA25R4FfA 2021.11.03. 20:35:23

Egy kis pontosítás: nem 3 koreai stúdió dolgozott a sorozaton, hanem 4. Pont a JM nevű stúdió végezte a legjobb munkát.
süti beállítások módosítása